Nabór 2020/2021

*** Zajęcia od 2 września 2020 r. ***

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia w Klubie Szermierczym AMP ?

▪️Dlaczego warto trenować szermierkę?

Uprawianie szermierki znacząco wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Szermierka rozwija sprawność ciała oraz koordynację ruchową. Dzieci nabierają zwinności, szybkości i precyzji w działaniu. Uczą się koncentracji oraz logicznego myślenia. Szermierka rozwija również charakter. Sprawia, że dziecko uczy się systematyczności, kontroli emocji i umiejętności podejmowania decyzji.

▪️Treningi

Treningi odbywają się na terenie warszawskiego Żoliborza. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży. Zawodnicy dzieleni są na grupy według poziomu zaawansowania tak, aby mogli uczyć się nowych elementów i doskonalić te wcześniej poznane. Trening dla grupy początkującej oparty jest na nauce podstaw szermierki. Na zajęciach przeważają ćwiczenia przygotowawcze, które mają przystosować dziecko do dalszego, bardziej zaawansowanego treningu szermierczego. Na tym etapie jedną z głównych metod treningowych są gry i zabawy przeplatane z nauką szermierki.

▪️Kim jesteśmy?

Klub Szermierczy AMP działa na terenie warszawskiego Żoliborza od 2016 roku. Nasi zawodnicy startują w turniejach szermierczych, a najlepsi z nich uczestniczą w zgrupowaniach kadry. Co roku wyjeżdżamy na obozy sportowe, na których młodzi adepci uczą się fechtunku. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, która w przeszłości czynnie uprawiała szermierkę.

Pierwsze zajęcia gratis. Spróbuj i zdecyduj, czy chcesz z nami trenować 🙂